Jdi na obsah Jdi na menu
 


 Tipy/Triky


Patche

Patche - obrázekPokud hrajete na free serveru a nechcete si nechtěně stáhnout nový patch, který ještě na serveru kde hrajete nebyl uploadován, nespouštějte hru přes Launcher.exe, ale přes WoW.exe.

Realmlist

Realmlist - obrázekPo nainstalování nového patche, se realmlist přepíše na oficiální server Bl!zzardu. Pokud hrajete na free serveru, nezapomeňte realmlist přepsat na server kde hrajete.

Složka Cache / WDB

Složka Cache / WDB - obrázekDo složky Cache neboli WDB v hlavním adresáři hry (standartně C:Program Files/World of Warcraft ) se ukladá soubor s kódovanými hernímy záznamy. Všeobecně se doporučuje tuto složku často promazávat, kvůli updatu databáze a správnému průběhu vaší hry.

Questy

Questy - obrázekPokud dostanete quest kde máte doručit nějaký item, ten získáte a v quest logu máte u questu poznámku complete a přitom quest nejde odevzdat, pak quest zrušte a vezměte ho znova. Je zbytečné s tím zatěžovat GM nebo hlásit quest jako BUG. Pokud quest nepůjde odevzdat ani poté, ohlašte to někomu z GM teamu.

Chybějící itemy

Chybějící itemy - obrázekNěkdy se po lognutí vašeho charakteru může stát, že vám budou chybět ikonky itemů nebo spellů. Zkuste nejdříve relog (odhlásit se a znovu se přihlásit do hry) a pokud se ani poté ikony neobjeví, kontaktujte GM nebo admina.

Propad texturou

Propad texturou - obrázekPokud se vám stane, že se vaše postava propadne pod texturu, zkuste nejdříve použit příkaz .start nebo použijte HS (hearthstone). Pokud ani jedna z těchto možností nepomůže, až poté kontaktujte GM.

XP (experience)

Questy - obrázekPlňte hlavně questy, u kterých máte zajímavé odměny, které můžete využit nebo questy, kde vám přibývají XP v průběhu i závěru. Jinak  se vyplatí sbírat XP mimo plnění úkolů (rychlejší způsob pro navýšení levelu).

Addons

Addons - obrázekNepoužívejte příliš mnoho addonů, neboť zatěžují váš account i herní server.

Save

Save - obrázekNa serverech kde není povolen příkaz .save a je nastaveno allsave v určitém časovém intervalu, je dobré si případný loot či jiné věci spojené s charakterem vaší herní postavy uložit pomocí "logout". Používejte pouze vyjímečně a v nutných případech. Zatěžuje server.

Loot a copper

Loot a copper - obrázekZpočátku je dobré lootovat veškeré itemy nebo truhly. Aby vám však padl nový loot z truhel, je nutné ji celou vybrat a pak už jen čekat, až se znovu objeví.

 
Užitečné příkazy pro hráče

Příkazy - obrázek

.commands
- zobrazí veškeré dostupné příkazy pro váš security level.

/afk - away from keyboard (užitečné při okamžitém odchodu od PC).

.save - dobré občas použít, je-li příkaz k dispozici, pro uložení vaší postavy.

.start - portne vás do startovní lokace (užitečné ve chvíli, kdy síla ani rozum nestačí).

.server info - zobrazí počet připojených hráčů ve hře

.g i - zobrazí počet připojených GM ve hře (pouze ty, kteří jsou GM on)

.password - umožní vám ve hře změnit heslo vašeho accountu